شاید تصور کنید زندگی در خوابگاه دانشجویی یعنی زندگی در میان جزوه‌ها و کتاب‌های درسی بدون هیچ گونه تفریحی، اما تفریحات دانشجویی بخش جدایی ناپذیر این دوران است و شاید از خود درس خواندن هم مهم‌تر باشد.

خواب بهترین تفریح

شاید به نظر عجیب باشد اما مهم‌ترین و لذت‌ بخش‌ترین تفریح یک دانشجو به خصوص دانشجویی که در خوابگاه زندگی می‌کند خوابیدن است.
ساعت خواب و بیداری دانشجویان معمولاً با دیگران متفاوت است. شب زنده‌داری عضو جدا ناشدنی از سبک زندگی دانشجویان خوابگاه است که البته این شب زنده‌داری تنها در ایام امتحانات با هدف درس خواندن رخ می‌دهد. روزها نیز اگر سر کلاس‌های دانشگاه نباشید می‌توانید از تفریح سالم و لذت‌بخش خواب استفاده کنید. چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد؟

 

تماشای فیلم و سریال

مگر می‌شود دانشجو بود و سراغ فیلم و سریال ترفت؟ پسرها معمولاً به سراغ فیلم‌های اکشن می‌روند، اما سریال‌هایی مانند سریال امریکایی فرندز میان دانشجویان خوابگاه دخترانه و پسرانه مشترک است و کمتر دانشجویی است که آن را تماشا نکرده باشد.
تماشای فیلم‌های ترسناک نیز یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز است. هربار پس از تماشای یک فیلم ترسناک و گذراندن شبی با استرس و ترس ممکن است تصمیم به کنار گذاشتن این سبک فیلم بگیرید؛ البته این تصمیم معمولاً عملی نمی‌شود و چند شب بعد فیلمی ترسناک‌تر خواهید دید.
ضمناً این را هم باید بدانیم که تماشای فیلم و سریال همراه با زیرنویس به بهبود زبان انگلیسی نیز کمک خواهد کرد و این تفریح را به یک کلاس آموزشی لذت‌بخش تبدیل خواهد کرد.
مسلماً تماشای فیلم و سریال در سالن تلوزیون خوابگاه دخترانه میرزای شیرازی تهران آن هم به صورت دست جمعی لذتی صد چندان خواهد داشت.

 

رقابت و همکاری درسی

رقابت و همکاری در درس خواندن نیز از دیگر تفریحات رایج در ایام امتحانات میان ترم و پایان ترم است. تصورش را بکنید دوست و هم خوابگاهی‌تان بگوید تنها یک دور جزوه را خوانده و شما با افتخار بگویید که سه دور آن را خوانده اید.سالن مطالعه خوابگاه دخترانه میرزای شیرازی تهران برای همین درس خواندن‌های رقابتی در اختیار شماست.
البته نوعی سرگرمی عجیب نیز وجود دارد که به دیگران بگویید اصلاً به سراغ جزوه و کتاب نرفته اید و امتحان و نمره‌اش برای شما مهم نیست تا دیگران نیز از درس خواندن منصرف شوند، سپس به سالن مطالعه بروید و جزوه‌ها را ده‌ها بار بخوانید. قطعاً ما چنین روش و سرگرمی ناجوانمردانه‌ای را به شما توصیه نمیکنیم.
درس خواندن گروهی به صورتی که هر کدام از شما یک فصل را به خوبی یاد بگیرید و به نوبت برای سایرین توضیح دهید نیز بسیار مفید و سرگرم کننده است.

 

بازی

بازی کردن با کنسول‌هایی مانند ایکس باکس و کارت بازی بیشتر نزد پسران محبوب است اما دخترها هم بازی‌های خاص خودشان را دارند. از بازی نوستالژی اسم فامیل تا بازی پانتومیم می‌تواند شبی پر از خنده و خاطره بسازد. گاهی هم می‌تواند در حیاط خوابگاه دخترانه میرزای شیرازی تهران بازی‌هایی مانند وسطی و… انجام دهید.
تفریحات دانشجویی به همین چند مورد ختم نمی‌شود و تفریحات دیگری هم وجود دارند مانند مطالعه کتاب‌های غیر درسی و رمان و یا گشت و گذار در فضای مجازی با اینترنت پرسرعت وایرلس خوابگاه که فیلترینگ هم مانع اعتیاد دانشجویان به آن نخواهد شد.
بهتر است سایر تفریحات دانشجویی را خودتان در خوابگاه دخترانه میرزای شیرازی تهران تجربه کنید و خاطرات شیرینی را برای خودتان بسازید.

مدیران خوابگاه دخترانه دانشجویی میرزای شیرازی امیدواریم امیدواریم روزهای خوب و خوشی را در آغاز سال تحصیلی جدید و زندگی دانشجویی در خوابگاه دخترانه میرزای شیرازی تهران تجربه کنید.

ما در تمام طول سال باز هستیم جهت خدمت به شما. برای رزروکردن در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

راههای تماس ۸۸۸۴۶۱۱۶ – ۸۸۸۴۱۲۸۷  khabemandorm@gmail.com